Pamięci Żołnierzy Wyklętych - prelekcja i projekcja filmu "Żołnierze Wyklęci"

Dodane przez RK_zsp2 - pon., 28/02/2022 - 16:43

 

W przededniu Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych na lekcji historii w klasie III RR i III TG odbyły się zajęcia pt. Pamięci Żołnierzy Wyklętych - prelekcja i projekcja filmu "Żołnierze Wyklęci", ta lekcja historii miała na celu przybliżenie biogramów Żołnierzy Wyklętych oraz sytuacji w Polsce po II wojnie światowej.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodane przez RK_zsp2 - pon., 02/03/2020 - 17:15

W dniu 2 marca 2020 roku odbyły się powiatowe uroczystości religijno - patriotyczne z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni, a za swą bohaterską postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę - życie.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Dodane przez ViKi - ndz., 03/03/2019 - 17:59

1 marca uczniowie klasy 3 GR uczestniczyli w  obchodach Narodowego Dzienia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W kościele NMP Królowej Polski przy ul. Słowackiego odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji „Pamięci Żołnierzy wyklętych”, po liturgii   uczniowie wysłuchali prelekcja- Piotra Dębickiego na temat Żołnierzy Wyklętych z terenu powiatu tomaszowskiego.