VI Konkurs Wiedzy o Żywieniu

Dodane przez KamilK - pt., 24/05/2024 - 19:24

21 maja w Naszej Szkole gościliśmy 21 uczniów klas siódmych powiatu tomaszowskiego, którzy zgłosili się do konkursu Wiedzy o Żywieniu. Tematyką wiadomą tegorocznego konkursu była „Żywność tradycyjna i kuchnie innych narodów” . Konkurs odbywał się dwu etapowa . Uczniowie w pierwszym etapie we własnych szkołach rozwiązywali zestaw pytań testowych. Następnie już pod opieka Naszych nauczycieli pionu gastronomicznego mieli do wykonania zestaw potraw : Makaron ze szpinakiem i kurczakiem oraz galaretkę z zsiadłego mleka.

Tagi

Matematyczne Preteksty

Dodane przez ViKi - pt., 24/05/2024 - 08:20

Wyniki drugiego etapu XI edycji ogólnopolskiego konkursu są już znane. Mamy zwycięzców :  
Milena Klepacz klasa 3 TE-     1 miejsce w kategorii PP3
Oliwia Głomb klasa 4HR-     1 miejsce w kategorii PP4
Róża Jasińska klasa 1RT-     3 miejsce w kategorii PP1
Koordynatorem i opiekunem była Pani Wioletta Kaczmarska
Zwycięzcom  gratulujemy.

Tagi

Ogólnopolski Konkurs z Języka Angielskiego 'English High Flier' - wyniki

Dodane przez KamilK - czw., 26/01/2023 - 21:49

8 grudnia 2022 r. odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu z Języka Angielskiego 'English High Flier'. W całej Polsce do konkursu przystąpiło ponad 6 tys. uczniów z 256 szkół. Województwo łódzkie było reprezentowane przez 424 uczniów z 20 szkół.

W konkursie wzięło udział 11 uczniów z naszej szkoły, z klas: 3 E, 2 HR, 4 R, 4 TG, 4 G, 3 HR.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

Alicja Ogórek z klasy 2 HR (33 miejsce w województwie łódzkim),

Oliwia Reszka z klasy 4 TG (35 miejsce w województwie łódzkim).

Gratulujemy :)

Przeżyj Boże Narodzenie z Młodym Paryżem

Dodane przez ViKi - ndz., 08/01/2023 - 20:37

Jowita Smyk uczennica klasy 1Re (technik reklamy) została finalistą konkursu ogłoszonego przez redakcję Młody Paryż pod tytułem "Przeżyj Boże Narodzenie z Młodym Paryżem” . Jowita została nagrodzona w kategorii „materiały wizualne” (uczniowie klas VIII – osoby, które nie ukończyły 26. roku życia). Koordynatorem konkursu była  p.W. Kin.

 

Tagi

Gratulacje dla Doroty

Dodane przez ViKi - sob., 17/12/2022 - 09:18

Dorota Lalek uczennica kl. III E została finalistą VIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Menedżerskich. Etap centralny odbył się 15-16 grudnia br. w Szczecinie. W finale wzielo udzial 64 uczniow z 42 szkol z calej Polski. Nagrodą jest zwolnienie z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Gratulujemy.

Tagi

Zachwycający folkor

Dodane przez ViKi - czw., 15/12/2022 - 19:26

W środę 14 grudnia w ZSIPOWŁ (dawny Medyk) odbyl się finał VI Konkursu Makijażu Artystycznego pod hasłem „Zachwycający folklor”. Wzięły w nim udział uczennice klasy 3HR Nadia Bartmańska (jako makijażystka) i Amelia Janecka (jako modelka). Konkurs byl okazją do rozwijania pasji, sprawdzenia swoich umiejętności i dobrej zabawy

Tagi

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO

Dodane przez ViKi - czw., 08/12/2022 - 10:12

6 grudnia 2022r odbyły się MISTRZOSTWA SZKOŁY w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.

Świetna organizacja zawodów pod kierunkiem naszego wuefisty Dariusza Geszcza przebiegła w iście świątecznej atmosferze.

Każdy uczestnik zawodów obdarowany został „słodkim” mikołajem.

Otwarcia MISTRZOSTW dokonała Dyrekcja szkoły p.Jacek Bartosik i p.Halina Fijałkowska .

Zawody miały również na celu wyłonienie reprezentacji dziewcząt i chłopców na MPTSP, które odbędą się 13 grudnia. Na podium w kategorii dziewcząt stanęły:

1 miejsce: Klaudia Zdulska IV TH

Tagi

UROCZYSTE WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM REJONOWEGO ETAPU KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „KSIĄŻKA MÓWI”

Dodane przez ViKi - pon., 28/11/2022 - 20:43

 

      25 listopada 2022 roku w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom rejonowego etapu konkursu „KSIĄŻKA MÓWI”,którego inicjatorem jest Departament Sportu i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.Nagrodę odebrała Dorota Lalek (3E), która będzie reprezentować naszą szkołę w etapie wojewódzkim.

      W trakcie spotkania jurorki dawały wskazówki przed kolejnym etapem konkursu, czytały fragmenty utworów M. Konopnickiej i przedstawiały ciekawostki z życia A.Mickiewicza. Dorocie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tagi

Książka mówi

       KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA „KSIĄŻKA MÓWI”

- AWANS DOROTY LALEK DO ETAPU WOJEWÓDZKIEGO!

      Miło nam poinformować, że nasza uczennica Dorota Lalek (kl.3E), która w ubiegłym tygodniu wzięła udział w etapie rejonowym konkursu pięknego czytania „KSIĄŻKA MÓWI”, zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! Dorotę do konkursu przygotowuje pani Aneta Bednarek.

 

 

ViKi pt., 18/11/2022 - 20:40

Tagi

STROFY DLA NIEPODLEGŁEJ

Dodane przez ViKi - ndz., 13/11/2022 - 22:03

SPECJALNE WYRÓŻNIENIE DLA DOROTY LALEK I UDANY WYSTĘP NASZYCH UCZENNIC W II POWIATOWYM KONKURSIE RECYTATORSKIM „STROFY DLA NIEPODLEGŁEJ”

      W czwartek w ramach obchodów Święta Niepodległości odbył się II Powiatowy Konkurs Recytatorski „Strofy dla Niepodległej”. Dorota Lalek z klasy 3E otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii szkół ponadpodstawowych. Nasza uczennica recytowała wiersz L. Staffa pt. „Polsko, nie jesteś Ty już niewolnicą”.

Tagi