MY POLACY. O POLSKOŚCI ŚLĄSKA

Dodane przez RK_zsp2 - śr., 29/11/2023 - 17:35

W dniu 24 listopada 2023 r. w auli Akademii Piotrkowskiej odbyła się konferencja historyczno - dydaktyczna dla nauczycieli pt. „My Polacy. O polskości Śląska”, w której uczestniczyli pani Renata Kasiewicz i pan Dariusz Szymański. Na bazie konferencyjnych materiałów edukacyjnych w dniu 27 listopada oraz 28 listopada 2023 r.

SPOTKANIE Z POETĄ PANEM KRZYSZTOFEM KLESZCZEM

Dodane przez RK_zsp2 - śr., 29/11/2023 - 16:37

W piątek w naszej szkole odbyło się po raz czwarty spotkanie autorskie z wielokrotnie nagradzanym w ogólnopolskich konkursach tomaszowskim poetą, autorem kilku tomików wierszy - panem Krzysztofem Kleszczem. Nasz gość mówił o swoich ostatnich utworach, wierszach z bitem, chętnie odpowiadał na pytania prowadzących spotkanie K. Krzemińskiej i D. Lalek (4E). Doradzał też początkującym poetom.

SUKCES OLIWII I NADII W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE

Dodane przez ZSP2_admin - pon., 27/11/2023 - 10:10
Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennice naszej szkoły znalazły się wśród nagrodzonych XXIX Ogólnopolskiego Konkursu „O Literacki Laur Arbuza”. Oliwia Zamożniewicz (kl. 5RR) zajęła II miejsce w kategorii poezja, natomiast Nadia Bartmańska (kl. 4HR) otrzymała wyróżnienie w kategorii proza.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ PRAWNA NIELETNICH – SPOTKANIE PROFILAKTYCZNE

Dodane przez ViKi - pon., 27/11/2023 - 07:06

 

W dniach 7 i 21 listopada gościła w naszej szkole pani policjantka – starsza sierżant Monika Czarnecka z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Mazowieckim.

Myślą przewodnią spotkania była „Odpowiedzialność Prawna Nieletnich”.

Prelegentka przybliżyła uczniom temat odpowiedzialności nieletnich za czyny niezgodne z normami społecznymi, poruszyła również problem zagrożeń związanych ze środkami odurzającymi oraz  o grożących im niebezpieczeństwach związanych z cyberprzemocą.

Tagi

Szlachetna Paczka

Dodane przez ViKi - pon., 20/11/2023 - 11:19
Jak co roku o tej porze dołączyliśmy do grona darczyńców Szlachetnej Paczki i ogłaszamy zbiórkę darów na wybraną przez nas rodzinę z Szlachetnej Paczki. Abyśmy mogli spełnić wszystkie wymienione przez rodzinę potrzeby prosimy o wsparcie finansowe oraz rzeczowe. Podobnie jak w ubiegłych latach uczniowie klasa 1- 4 proszeni są o wpłaty po 2 zł od osoby do skarbników klasa, natomiast klasy 5 po 1 zł – skarbnicy klas proszeni są o wpłatę zebranej kwoty do p. W. Kin do 8.12.2023. Za zebraną kwotę zakupimy wszystkie niezbędne produkty.

Extremalne podróże z… Jakubem Poradą

Dodane przez KamilK - pt., 17/11/2023 - 10:09

15 XI uczniowie naszej szkoły z klasy IG uczestniczyli w spotkaniu organizowanym przez MBP w Tomaszowie Maz. w ramach projektu „Z boomerami przez świat – extremalne podróże z Pawłem Edmunden Strzeleckim” z dziennikarzem i podróżnikiem Jakubem Poradą. Projekt MBP w szkole wspierali p. Monika Lubicka.