Nagroda Prezesa Rady Ministrów i MEN wręczona

ANGELIKA FRANAS z kl. 3 TE - najlepsza uczennica z naszej szkoły (wg wyników z poprzedniego roku szkolnego) w dniu 18.02.2020 r. otrzymała dyplom stypendysty Prezesa Rady Ministrów i Ministra Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się na Uniwersytecie Łódzkim, przewodniczył jej wicewojewoda łódzki Karol Młynarczyk i Grzegorz Wierzchowski, kurator oświaty.  Uczestnicy mieli okazję obejrzeć występ solistów Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im.
H. Wieniawskiego z Łodzi, którzy zaprezentowali utwory na harfie celtyckiej. 

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”

Znamy już listę uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W tym roku zakwalifikowało się do niego 20 szkół, w tym cztery z Tomaszowa Mazowieckiego.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. St. Staszica reprezentować będzie trzech uczniów klasy III w zawodzie technik ekonomista.

Tagi

zus

Walentynki

Już w najbliższy piątek (14 lutego) w naszej szkole (łącznik) odbędą się Walentynki. Tego dnia zapraszamy do udziału w poczcie walentynkowej (w razie gdyby ktoś nie miał kartki, będzie można je kupić za symboliczną złotówkę - kartki będą własnoręcznie zrobione przez uczniów klasy 4 GR). Dodatkowo, będzie można kupić pyszne ciasto i posłuchać muzyki. Tego dnia, wszyscy uczniowie ubrani na czerwono (spodnie, t-shirt lub bluza) są zwolnieni z odpowiedzi/niezapowiedzianej kartkówki. Zaprasza 4 GR i Samorząd Uczniowski :)

I Międzyszkolny konkurs z wiedzy o krajach anglojęzycznych

6.02.2020 r. uczniowie ZSP 6, ZSP 1 i ZSP 2, wzięli udział w I Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy O Krajach Anglojęzycznych dla klas I i II. W części pisemnej, uczniowie odpowiadali na pytania testowe oraz pytania otwarte, dotyczące historii, kultury czy życia codziennego takich krajów jak Wielka Brytania, USA, Kanada czy Australia. Dodatkowo, uczniowie klas drugich prezentowali przygotowaną przez siebie wypowiedź ustną na jeden z podanych tematów.

Kolejna edycja konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę."

W dniu 4 lutego 2020 r. po raz kolejny odbył się etap szkolny konkursu historycznego „Żołnierze Wyklęci - Obudźcie Polskę."

W konkursie wzięło udział 24 uczniów naszej szkoły. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie z klasy 3 TE: Karolina Miler, Angelika Franas, Zuzanna Wójciak i Dawid Wójciak.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.