Arena Młodych

Dodane przez KamilK - wt., 20/02/2024 - 11:44

Arena Młodych – Rekolekcje Wielkopostne 2024 16 lutego br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w łódzkiej Atlas Arenie w spotkaniu ewangelizacyjnym ,,Arena Młodych’’ , które odbywało się pod przewodnictwem kardynała Grzegorza Rysia. Wizyta w Łodzi była częścią trzydniowych rekolekcji wielkopostnych, które przeprowadzone zostały w szkołach - 14 lutego w środę popielcową, w regionach – 15 lutego w czwartek po Popielcu oraz w łódzkiej Atlas Arenie. Tematem przewodnim tegorocznej Areny Młodych jest nadzieja.

32 Finał WOŚP

Dodane przez KamilK - ndz., 11/02/2024 - 21:34

32 FINAŁ WOŚP „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i młodzieży” „Kiedy pomagamy innym, pomagamy sobie, ponieważ wszelkie dobro, które dajemy, zatacza koło i wraca do nas”. Flora Edwards Każdego roku, gdy zbliża się styczniowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy społeczeństwo w Polsce łączy się w wyjątkowy sposób, aby wesprzeć tę największą w Polsce zbiórkę publiczną. Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w tę szlachetną akcję poprzez zorganizowanie zbiórki pieniędzy do puszek.

Tagi

Dzień Babci i Dziadka

Dodane przez ViKi - sob., 27/01/2024 - 17:32

Są takie dwa dni w roku kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka oraz w bliskiej perspektywie Światowy Dzień Chorego. W dniu dzisiejszym tj. 25 stycznia społeczność naszej szkoły ZSP nr 2 oraz młodzież ZSP nr 1, społeczność ILO i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedziliśmy Pensjonariuszy Państwowego Domu Opieki Społecznej nr 1 przy ulicy Polnej. Dzieci skierowały życzenia do Pensjonariuszy przez słowo mówione i piosenkę. Młodzież wykonała standardy polskiej muzyki rozrywkowej oraz przygotowała słodkości w postaci wypieków dla domowników PDOS nr 1.

X edycja konkursu „Żołnierze Wyklęci – Obudźcie Polskę”

Dodane przez RK_zsp2 - wt., 23/01/2024 - 11:38

22 stycznia 2024 r. odbyły się eliminacje szkolne konkursu wiedzy historycznej „Żołnierze Wyklęci – Obudźcie Polskę”.

Wzięło w nim udział 9 uczniów z klasy IV TE i V TE.