Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

 

21 września odbyły się Mistrzostwa Powiatu Tomaszowskiego w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców , w których udział wzięli uczniowie naszej szkoły.
Ku wielkiemu zaskoczeniu i olbrzymiej satysfakcji uczennica klasy III G Izabela Myszyńska zajęła I miejsce, a  Filip Skorzycki z klasy IIHR uplasował się na III miejscu. Obydwoje zakwalifikowali się na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Uniejowie.
 Opiekunem grupy dziewcząt była p. Agnieszka Pererwas,a chłopców p. Anna Karlińska

Tagi

Konkurs z języka angielskiego 'Understand'

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie z języka angielskiego 'Understand'. Zgłoszenia przyjmowane są do 6 października, konkurs odbędzie się 13 października. Zgłoszenia przyjmują nauczyciele języka angielskiego: p. Kamil Konecki i p. Kamil Piekarz. Więcej informacji tutaj: https://mogalo.pl/konkurs_understand

Młodzieżowa Rada Miasta

Poszukujemy osób zainteresowanych pełnieniem funkcji młodzieżowego radnego miasta Tomaszowa Mazowieckiego. Kandydaci (z klas 1-3) zainteresowani pełnieniem ww. funkcji proszeni są o nadesłanie informacji o chęci kandydowania za pośrednictwem szkolnego Facebooka (w wiadomości). Przedstawiciel naszej szkoły zostanie wybrany w czasie wyborów, które odbędą się w przyszłym tygodniu. Na Wasze kandydatury czekamy do piątku (24.09.). Więcej informacji udziela p. Kamil Konecki.

OGŁOSZENIE

Dnia 27 września 2021 r. (poniedziałek) o godzinie 8:55 w Hali Sportowej odbędzie się
I próba układu tanecznego do szkolnego FLASH MOBA. 
 

Wszystkich chętnych i jeszcze niezdecydowanych serdecznie zapraszamy.
Zgłoszenia przyjmują:

p. Lidia Pacan – Bonarek
p. Marlena Kin – Oliniewicz
p. Paweł Piotrowski
p. Anna Karlińska
p. Wiktoria Kin

natura FOOD & beECO 2021

Uczniowie klas: 1HR , 2R, 3RR, 3TH, 4GR uczestniczyli w „natura FOOD & beECO 2021”  jest to najważniejsze wydarzenia branży produktów ekologicznych i naturalnych w Polsce. Oprócz możliwości poznania najlepszych marek bioproduktów i ekożywności uczniowie  mogli skorzystać z rabatów oraz smakowitych degustacji. Z dużą ciekawością uczestnicy obejrzeli pokaz Kulinarny ,,Zdrowe Słodycze z Kasią Gubałą’’. Koordynatorem akcji była p. A. Baranowska i W. Kin opiekę nad młodzieżą pełnili p.A. Bielas, p.J. Czapnik, p.M.Jaworska, p.A.Karlińska, p.I.Kieliszek, p.M.Lubicka, p.K.Piekarz.

Tagi

82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Pamiętamy!!!

Agresja ZSRR na Polskę była zbrojną napaścią dokonaną 17 września 1939 roku przez ZSRR bez określonego w prawie międzynarodowym wypowiedzenia wojny. 

17 września 1939 roku rząd radziecki wręczył polskiemu ambasadorowi w Moskwie – Wacławowi Grzybowskiemu notę w której w pokrętny sposób uzasadniano decyzję radzieckiego kierownictwa o zaatakowaniu wschodnich granic Polski.

Wybory w ZSP 2

W dniu 13 września 2021 roku w ZSP nr 2 im. Stanisława Staszica w Tomaszowie Mazowieckim odbyły się wybory do Samorządu Szkolnego. Uczniowie wybierali Przewodniczącego Szkoły, Opiekuna Samorządu Uczniowskiego oraz Rzecznika Praw Ucznia. Koordynatorem akcji była klasa 2 E.

Wyniki wyborów: Przewodnicząca Szkoły: Julia Skoneczna – klasa 3 TE

Z-ca Przewodniczącej Szkoły: Natalia Kwiatkowska – klasa 3 TE

Opiekun Samorządu Uczniowskiego: Tomasz Zięba

Rzecznik Praw Ucznia: Ewa Nockoska

Zwycięzcom gratulujemy!

Tagi

82. rocznica wybuchu II wojny światowej i walk o Tomaszów Mazowiecki

 

1 września 1939 roku o 4.43 rozpoczął się nalot na Wieluń, o 4.45 pancernik „Schleswig-Holstein” zaatakował Westerplatte. Tak rozpoczęła się II wojna światowa, w której około 110 milionów ludzi walczyło z bronią w ręku, zaś około 70 milionów oddało bezcenny dar - swoje życie.

Uroczysta akademia z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i inauguracji roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021 roku o godzinie 9.00 w Hali Sportowej ZSP Nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej i inauguracji roku szkolnego 2021/2022, którą poprowadzili uczniowie Julia Zielińska z klasy III RR i Damian Nowakowski z klasy II HR. W przygotowaniu uroczystości uczestniczyły uzdolnione muzycznie uczennice - śpiewającymi solistkami były Małgorzata Podwysocka klasa IV G oraz Julia Mazurek klasa III TE.