Dodane przez Gość (niezweryfikowany) - wt., 14/05/2013 - 21:43

W dniach 2,3 oraz 8 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach związanych z historią naszego kraju. Dotyczyły one odzyskania przez Polskę po 123 latach Niepodległości a także 68 rocznicy zakończenia drugiej Wojny Światowej.

2 maja o godz. 900 przedstawiciele wszystkich szkół ponadgimnazjalnych zebrali się przy Skwerze Niepodległości położonym przy Urzędzie Miasta w Tomaszowie Mazowieckim. Po odegraniu hymnu państwowego i wciągnięciu flagi na maszt, nadszedł czas na wystąpienie Komendanta Hufca ZSP, po czym wszyscy uczestnicy zostali udekorowani insygniami barw narodowych. Następnego dnia delegacje wraz z pocztami sztandarowymi spotkali się przed kościołem przy ul. Świętego Antoniego, aby wziąć udział w specjalnie poświęconej na ten dzień mszy świętej. Kolejnym punktem uroczystości był ponowny przemarsz na Skwer Niepodległości, gdzie po wystąpieniu i przemówieniu Prezydenta Miasta wszyscy zebrani wzięli udział w uczczeniu dnia 3 maja.

 

W dniu 8 maja na Cmentarzu Wojennym w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się uroczystość związana z upamiętnieniem 68 Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej w której udział wzięła delegacja władz miasta na czele z Prezydentem Miasta Tomaszowa Mazowieckiego Rafałem Zagozdonem. Organizatorami uroczystości byli Starostwo Powiatowe, 25 Brygada Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim oraz Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych przy Staroście Tomaszowskim.

Na obraz uroczystości złożyła się m.inn. modlitwa w intencji poległych na frontach II Wojny Światowej, wystąpienie okolicznościowe płk Józefa Suchodolskiego, Apel Pamięci poprowadzony przez oficerów i żołnierzy z 25 BKP w asyście Kompanii Honorowej WP oraz składanie wiązanek kwiatów pod Miejscami Pamięci Narodowej zlokalizowanymi na Cmentarzu. W uroczystości obok władz powiatu i władz miasta uczestniczyli również przedstawiciele kombatantów, związków i organizacji społecznych, partii politycznych, oraz przedstawiciele uczniów i nauczycieli z tomaszowskich szkół.
We wszystkich uroczystościach uczestniczyli uczniowie kl. III TR oraz III TE pod opieką pana Dariusza Szymańskiego.