Dodane przez ZSP2_admin - śr., 08/06/2016 - 14:17

Dnia 01.06.2016r. w ZSP w Sadownem woj. mazowieckie odbył się Ogólnopolski Konkurs Barmański pod  nazwą„Barman – Zawód z Przyszłością”. Konkurs w kategorii soft drink – drink bezalkoholowy przygotowany w blenderze licznie zgromadził drużyny zawodników szkół gastronomicznych z całej Polski. W konkursie tym brali także udział uczniowie naszej szkoły byli to:

Paulina Stefan i Adam Bartosik z klasy II TGb

 opiekunami drużyny byli p. Anna Kromoska – Pluta i p. Aleksander Kostanek.

Jury pod kierunkiem Jerzego Czapli - barmańskiego mistrza Polski oceniało:

formy prezentacji uczestników, poprawność manipulowania sprzętem i składnikami drinków, wykonanie ozdób, ogólną zręczność i sprawność, limit czasowy, a przede wszystkim walory wykonanych drinków.

Walka była bardzo wyrównana, młodzież dzielnie walczyła i pokazali wysoki poziom umiejętności. O zwycięstwie lub „przegranej” decydowała niewielka różnica w punktach. My znaleźliśmy się w pierwszej dziesiątce. Traktujemy to jako dobrą wróżbę, tym bardziej, że już w przyszłym roku szkolnym (wrzesień/październik) pan Jerzy Czapla poprowadzi szkolenia barmańskie dla uczniów naszej szkoły. To z pewnością pozwoli osiągać lepsze wyniki w kolejnych edycjach konkursu. Naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości, zapału i chęci do tego, żeby wciąż się rozwijać.